logo NEG Jugend ab2016 kl

Woensdag 14 november was voor de B.C.L. een historisch moment. Onder het toeziend oog van N.E.G. Jugend President Lothar Schwarze werd de jeugdafdeling van de B.C.L. officieel geinstalleerd. Waarom historisch? Wie had ooit gedacht dat de B.C.L. een jeugdafdeling zou opstarten. Na signalen van onze leden over minder interesse bij de jeugd voor vastalaoves tradities, teruggang van het aantal deelnemers bij onze jeugdevenementen, minder bezoekers bij jeugd vastelaoves evenementen, geen aandacht meer op de scholen voor de jeugd vastelaovend, afnemende bijdrage van de ouders bij jeugdactiviteite heeft de Bond van Carnavalsverenigingen Limburg besloten een jeugdafdeling in het leven te roepen. Na een werving op de jaarvergadering van 2016 werd de eerste vergadering van de jeugdafdeling gehouden op 11-1-2017. De jeugdafdeling telde toen 9 bestuurders waarvan 4 bondsbestuurders. Al heet snel vielen 2 bestuurders af. De moet werd niet opgegeven. We bleven wij actief werven. Vandaag de daag bestaat het jeugdbestuur uit 14 personen waarvan 4 bondsbestuurders met een eigen voorzitter, secretaris, penningmeester en materiaalbeheerder. Het B.V.L. Jeugdbestuur opereert vanuit drie werkgroepen. Ten eerste de werkgroep organisatie evenementen, te tweede de werkgroep service aan de leden en jeugdverenigingen en ten derde de werkgroep die zich bezig houdt met onderzoek en draagvlak. Het jeugdbestuur blijft volledige verantwoording afleggen aan het Bondsbestuur. De jeugdafdeling van de B.C.L. maakt ook onderdeel uit van de N.E.G. Jugend.

Bovenste rij van links naar rechts: William Joosten, Jordy Visser, Maikel Demandt, John Timmermans, Kevin Wolter, Pascal Ridderbeks (Materiaalbeheerder), Mick van Halbeek, Jeroen Huijts (Penningmeester)

Onderste rij vanlinks naar rechts: Han Baggen, Bert Kitzen, Vicky Kitzen (Secretaresse), Mark Kompier, Chris Aubert (Voorzitter), Rob L’Espoir en Kevin Louvenberg.

 

Vanuit de N.E.G. Jugend zijn we ook internationaal actief voor de jeugd vastelaovend. Het werven van subsidies voor grensoverschrijdende activiteiten in het kader van Erasmus, internationale certificering jeugdleider, de organisatie van een internationaal jeugdkamp met workshops voor de jeugd, het jaarlijks N.E.G. Jugend Treffen enz. enz.

Zaterdag 25 november jl. is het voltallige Jeugdbestuur aanwezig geweest bij het B.C.L. Jeugdtreffen in Geleen dat georganiseerd werd door De Swentibolders. Nadat wij i.s.m. De Swentibolders het Jeugdtreffen officieel geopend hadden kon het programma van start gaan. De Jeugd kon genieten van een geweldig programma. De Jeugdprinsen en prinsessen ontvingen aan het einde een mooie B.C.L. herinneringsmedaille als aandenken aan het B.C.L. Jeugdtreffen. Alle overige jeugdige bezoekers ontvingen een button.

Zaterdag 19 januari zal een afvaardiging van het B.C.L. Jeugdbestuur een bezoek brengen aan het N.E.G. Jugendtreffen.

Zaterdag 9 februari zal het jeugdbestuur aanwezig zijn bij het B.C.L. Jeugdprinsentreffen dat door de B.C.L. i.s.m. V.V. De Kaketoes uit Roermond wordt georganiseerd. Het aantal inschrijvingen is buiten verwachting groot we hebben dan ook moeten besluiten de inschrijving te stoppen. Naar een ontwerp van V.V. De Kaketoes zullen voor de vlagoverdracht alle prinsen en prinsessen een prachtige herinneringsmedaille ontvangen. Voor alle overige aanwezige jeugdleden is er een mooie button. De vlag zal worden overgedragen aan de organisator van volgend jaar De Borchgrave uit Roosteren.

Wij weten als geen ander dat de B.C.L. Jeugdafdeling nog veel werk heeft te verzetten. Wij blijven ons oor te luister leggen en daar waar mogelijk inspelen op actuele zaken. Maatschappelijke veranderingen kunnen wij helaas niet veranderen desondanks blijft de jeugdafdeling enthousiast werken aan de voorop gestelde doelen en actuele zaken.

Om het jeugdwerk mogelijk te maken heeft de B.C.L. Jeugdafdeling de elfde van de elfde een B.C.L. Jeugdpin in het leven geroepen. Iedereen die de jeugd een warm hart toedraagt en het jeugdwerk wil ondersteunen kan dit doen door de aanschaf van een B.C.L. Jeugdpin voor het luttele bedrag van € 2,50. De pin is te verkrijgen bij de jeugdbestuurders.

 

WIE DE JEUGD HEEFT, HEEFT DE TOEKOMST ! GEEF DE JEUGD DE PLAATS DIE ZIJ VERDIENEN !

 

Chris Aubert

Voorzitter B.C.L. Jeugdafdeling


Cookies erleichtern die Bereitstellung unserer Dienste. Mit der Nutzung unserer Dienste erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies verwenden.
Ok